בעוד שחלונות מגיעים במגוון צורות, גדלים וצבעים, הם בדרך כלל זמינים רק בשלושה סוגים עיקריים של חומרים. אלה מסגרות אלומיניום, עץ או פלסטיק (uPVC), ויש ביניהם הבדלים מסוימים, לכן חשוב להיות מודעים להבדלים האלו, כדי לקבל בחירה מושכלת.

חלונות אלומיניום

למרות המסגרת הדקיקה של החלונות האלומיניום הם עדיין עוצמתיים, מה שאומר שאפשר להשתמש בהם להחזיק את כובד הזכוכיות הרבה יותר ממה שנדמה לכם. חלונות אלומיניום הם לא רק עמידים וקלי משקל, אלא הם  גם יכולים להיות מצופים במגוון צבעים שיתאימו לפלטת הצבעים של כולם.

שלא כמו חלונות צבועים, במסגרות אלו אין צורך לצבוע אותן מחדש כל כמה שנים. ואחרון חביב, הם ידידותיים לסביבה וממוחזרים לחלוטין בסוף חייהם.

חלונות עץ

קיימים מסגרות חלונות מעץ לנכסים רבים. בדרך כלל עשויים עץ קשה, הם אכן סובלים מחשיפה לאלמנטים ולכן יש צורך לשמור עליהם היטב. מסגרות מעץ יכולים להכתים או לצבוע אותם, אך זה יכול לדעוך, לבעבע או להתקלף בטמפרטורות חמות, מה שמאפשר למים להכנס לתוך העץ. בהיותו החומר הטבעי, העץ עלול להתפתל, מה שעלול לגרום לבעיה בכל הקשור להחזקת הזכוכית במקום. כמו כן, טרמיטים עשויים לפלס את דרכם אל המסגרת, מה שיגרום להיחלשות נוספת.

עץ הוא חומר מבודד באופן טבעי, אך לרוב יקר יותר לקנייה. זהו אינו חומר לחלון קל במיוחד, ככל הנראה לא מדובר במסגרת חלון פרקטית. הוא גם גדול יותר מאלומיניום ולכן מקצץ בכמות האור הנכנסת לנכס.

חלונות uPVC

ככל שהטכנולוגיה בחלונות ובדלתות מתקדמת, חלונות פלסטיק או uPVC הפכו לאופציה עבור הצרכנים. היתרון על פני העץ הוא ש- uPVC לא ישתבש במים ולא יירקב. מסגרת עץ צריכה להמשיך להראות טוב. יש כמה חסרונות בשימוש בסוג זה של מסגרת חלון.

זה לא יהיה חזק כמו כל חומר אחר, שיכול להוות בעיה. הוא חלש יותר מאלומיניום ולכן כדי להתאים לעוצמת האלומיניום, מסגרת ה- uPVC צריכה להיות גדולה יותר. וכתוצאה מכך שטח הזכוכית קטן יותר.

מבחינה אסתטית זהו חלון פלסטי, הוא לא יתאים לכל העיצובים או ייתן את המראה והגימור שאנשים רוצים. למרות שהוא מיוצר כדי לתת גימור של עץ לבן, המראה הכללי שלו עשוי להיות לא מתאים או אטרקטיבי מספיק לכל האנשים. הוא גם לא ידידותי לסביבה מכיוון שהוא אינו ניתן למחזור ב 100%.

כוכב אלומיניום, קיבוץ יגור, מיקוד 30056, מכירות ושירות לקוחות 6579*